Wiele osób zastanawia się, co zrobić ze starym, nienadającym się do jazdy autem. Z jednej strony można próbować szukać kupca. To nie tylko czasochłonne, ale i nie daje gwarancji, że uda się otrzymać dobre pieniądze. Dlatego duża część osób szuka skupu aut do kasacji. Jakie są zalety i wady tego rozwiązania?

Łatwo, szybko i z gotówką do ręki

Auta przeznaczone do kasacji lepiej oddać na złom. Nie ma sensu próbować wciskać go komuś, kto może zrobić sobie w nim krzywdę. Plusem jest więc to, że stary samochód, który nie powinien już jeździć, rzeczywiście więcej nie będzie tego robił. Są też jednak mniej „etyczne” korzyści. Pierwszą są pieniądze. Nie chodzi tylko o to, że w stacji złomowania pojazdów coś otrzymasz na pewno i będzie to rzetelnie określona kwota. Chodzi także o to, by nie płacić już OC i nie martwić się stojącym na parkingu gratem.

Dużą zaletą jest też pozbycie się problemu. W przypadku sprzedaży musisz namęczyć się z ogłoszeniem, komunikować z potencjalnymi kupcami, oglądać auto i dochodzić do porozumienia względem ceny. W przypadku oddania auta na zezłomowanie nie przejmujesz się niczym. To firma ma za zadanie przyjechać, zabrać wrak i zapłacić pieniądze. Bardzo często są wypłacane od razu, w gotówce, więc nie musisz czekać i podpisywać umów, a także zgłaszać do ubezpieczyciela sprzedaży. O wiele mniej pracy.

Być może taniej

Wady jest zdecydowanie mniej, bo i rozwiązanie jest dogodne. Największą i jedną z pierwszych, które rzucają się w oczy, jest to, że na sprzedaży nieświadomemu kierowcy można zarobić więcej. Jednak po pierwsze nie zawsze trafisz na osobę, która będzie chciała przepłacić i często skończy się na sprzedaży w kwocie podobnej do tej, którą oferują profesjonalne stacje złomowania pojazdów, a po drugie nie zawsze uda Ci się szybko znaleźć kupca. Tak więc teoretycznie większy zarobek nie jest pewny.

Czy warto złomować swoje auto?

Tak, warto, bo tylko w ten sposób po pierwsze zachowujesz się odpowiedzialnie i mądrze, a po drugie pozbywając się starego samochodu, dostajesz realne, pewne i uczciwe pieniądze. I to bez przekonywania, że „tu się wyklepie i będzie ekstra”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *